Reklamacje

Zamawiający ma prawo, żądać doprowadzenia reklamowanego produktu (-ów) do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę. Jeżeli Sklep LampaR.pl nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

Żeby usprawnić ewentualny proces reklamacyjny należy mieć świadomość w jaki sposób dokonać prawidłowego odbioru towaru od spedytora. Często padają zapytania " czy mam prawo otworzyć paczkę i sprawdzić jej zawartość podczas dostawy w obecności spedytora'"? Jak najbardziej TAK. W momencie pokwitowania odbioru paczki macie Państwo prawo sprawdzić jej zawartość. Przed rozpakowaniem towaru należy zwrócić uwagę w jakim stanie jest karton, czy nie ma na nim uszkodzeń lub zagnieceń. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia towaru spedytor na Państwa żądanie spisze protokół reklamacyjny w  którym należy zaznaczyć pola dot. opisu kartonu i jego stanu. Prawidłowo i starannie wypełniony protkół reklamacyjny będzie podstawą do uznania reklamacji.

Specyfika branży

Ze względu na specyfikę produktów zamówienia realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej, która bezpiecznie dostarcza paczki do domu klienta. Przykładamy bardzo dużą uwagę do pakowania opraw. Każdy element szklany zabezpieczamy osobno folią bąbelkową. Elementy lamp układamy w pudełku tak aby nie obijały się o siebie rozdzielając puste powierzchnie wypełniaczem lub grubą warstwą folii pęcherzykowej. Jedyne czego wymagamy od Państwa podczas odbioru przesyłki to sprawdzenie jej zawratości przy spedytorze i spisanie ewentualnego protokołu reklamacyjnego. 

Charakteryzując tą branżę należy wspomnieć o procesie obróbki ręcznej opraw oświetleniowych, który niesie ze sobą pewne ograniczenia. Podczas procesu technologicznego wytwarzania lamp mogą zdarzyć się np: minimlane różnice w odcieniach stelaży opraw powodowane np. nową partią lakieru proszkowego. Wybarwienie elementów drewnianych do lamp również może się minimalnie różnić. Wynika to z naturalnych właściwości materiału. Procedura wytapiania szkła może powodować natomiast drobne defekty oraz sporadycznie występujące na szkle pęcherzyki powietrza. 

Odrębnie należy traktować klosze ręcznie malowane oraz zdobione techniką decoupage. Jest to rodzaj swoistego rękodzieła, które od początku do końca jest "dziełem mistrza". Jest powtarzalne co do motywu, kolorystyki , ogólnych proporcji i kształtów jednak może sie różnić od prototypu przedstawionego na zdjęciu. Każdorazowo będziemy informawać zamawiającego klienta o ewentualnych zmianach w wymalowaniu klosza lub propozycji decoupage.

Proszę pamiętać że naszym zamierzeniem jest wytwarzanie oświetlenie z Państwa marzeń i dlatego dokładamy wszelkich starań ,żeby tak właśnie było.